Portugalia: Algarve wiosna/lato 2018

8 powodów, dla których warto z nami jechać do Algavre

1. Świetna zabawa i solidna porcja treningu

Oczywiście priorytetem jest dla nas to, abyś z zajęć wyniósł jak najwięcej – nauczył się prawidłowej techniki, podszkolił umiejętności, przeskoczył na kolejny poziom wtajemniczenia. Nasze grupy to jednak przede wszystkim zgrana ekipa pasjonatów, która z przyjemnością spędza razem czas, nie tylko na treningu, ale i po nim.

2. Dla początkujących i zaawansowanych

Jadąc z nami do Algarve, nie musisz się martwić, że treningi okażą się dla Ciebie zbyt wymagające czy – przeciwnie – będziesz się na nich nudzić. Na każdy wyjazd zbieramy grupę o podobnym poziomie umiejętności. I najważniejsze – działamy razem: pomagamy sobie, motywujemy się wzajemnie, dzielimy się dobrą energią.

3. Trenujesz w najlepszych miejscówkach

Nasi trenerzy wybrzeże Algarve znają jak własną kieszeń. Możesz mieć zatem pewność, że będziesz trenować na najlepszych plażach i jeździć swoim MTB po najciekawszych trasach.

4. Robisz to, co kochasz

W Algarve organizujemy obozy dla miłośników windsurfingu, kitesurfingu, wakeboardingu czy MTB. Surferzy do dyspozycji mają dwa wybrzeża: południowe i zachodnie. Jeśli na tym pierwszym nie ma fal, wystarczy udać się na plażę zachodnią, na której warunki do surfowania mogą być idealne. Miłośnicy kitesurfingu okupują błękitne laguny, a miłośnicy „wave” upragnioną dawkę adrenaliny znajdą na otwartym Atlantyku. Na speców od MTB czekają z kolei bajeczne klify z efektownymi zjazdami.

5. Zawsze masz pogodę

Algarve to miejsce, w którym słońce sprawuje rządy niemal nieograniczone. Trwają one ponad 300 dni w roku! Jadąc tam z nami, możesz mieć zatem pewność, że w pełni wykorzystasz wszystkie dni naszego obozu! To jednak nie koniec zalet. W porównaniu z Grecją, Hiszpanią czy Francją Portugalia jest zielona, a klimat wyjątkowo przyjazny.

6. Wypoczywasz na najpiękniejszych plażach

Plaże w Algarve uważane są za najpiękniejsze na świecie. Piaszczyste, szerokie a do tego niezatłoczone. Leżąc na piasku można podziwiać dzikie, złoto-czerwone klify wznoszące się ku niebu, błękitne laguny lub turkusowy ocean. Otoczona 30-metrowymi skałami Praia da Marinha w 2016 roku znalazła się na 3 miejscu rankingu Trip Advisor oraz w pierwszej 10-tce najpiękniejszych plaży przewodnika Michelin.

7. Zjesz pysznie i niedrogo

Algavre jak i cała Portugalia słynie z doskonałego wina oraz zdrowej, pysznej kuchni bazującej na grillowanych rybach oraz owocach morza, dostarczanych przez lokalnych rybaków (grillowane sardynki, ca taplana, bacalau, ośmiornica, krewetki). Jakby tego było mało, ceny – wbrew powszechnie panującym opiniom – wcale nie są wysokie. Niektóre produkty można kupić nawet taniej niż w Polsce. Najlepszym przykładem kawa, którą dostaniemy już za 0,8 euro czy dobre wino w cenie 1,3 euro.

8. W wolnym czasie masz, co zwiedzać

Algavre opuszcza się niezwykle ciężko. Małe miasteczka zachwycają pozostałościami kultury arabskiej, zabytkami z okresu renesansu i baroku portugalskiego. W stolicy regionu, czyli Faro, zobaczyć można słynną Kaplicę Kości, w zabytkowym Lagos miejsce, gdzie znajdował się najstarszy i największy targ niewolników w Europie, z kolei w Tavirze domy zdobione azulejos, biało-niebieskimi kaflami, z których słynie cała Portugalia.

Opis miejsca

Algarve, region w południowej Portugalii, to prawdziwy raj dla miłośników aktywności outdoorowych, w szczególności tych wodnych. Bajeczna pogoda, błękitne laguny, idealne fale i wiatr, szerokie, piaszczyste plaże, a do tego wysokie klify, jaskinie i groty, kilkadziesiąt pól golfowych oraz urokliwe brukowane uliczki z zabytkową zabudową. I właśnie dlatego z prawdziwą przyjemnością gościmy tam co roku. Mamy nadzieję, że na najbliższy obóz pojedziesz tam razem z nami!

Terminy i tematyka wyjazdów już wkrótce

Podczas wyjazdów każdego dnia będziemy Ci zdradzać tajniki uprawiania wybranej aktywności, uczyć techniki, pokazywać przydatne triki. Co jednak najważniejsze, przekonasz się, że gdy raz poczuje wiatr we włosach, bryzę na twarzy i adrenalinę, jaką daje walka z falą czy zjazd klifem…

Jesteś zainteresowany wyjazdem do Algavre? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania. Być może zainspirujesz nas do szytego na miarę wyjazdu dla Ciebi i Twoich znajomych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

GO4RIDE - więcej niż nauka!

Wybierz szkolenie, które Cię interesuje, a my zadbamy o to, by było profesjonalne, bezpieczne i niezapomniane!

Dogodne terminy

Jesteśmy elastyczni i dopasujemy się do Twoich możliwości czasowych.

Ciekawe miejsca

Wybieramy miejscówki, gwarantujące Ci bezpieczną i efektywną naukę.

Oszczędność pieniędzy

W GO4RIDE jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Sprawdź nas!