Portugalia: Costa Caparica wiosna/lato 2018

8 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO Z NAMI JECHAĆ DO Costa Caparica

1. Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie

W Costa Caparica organizujemy obozy dla miłośników windsurfingu, kitesurfingu, wakeboardingu czy MTB. Surferzy do dyspozycji mają szerokie plaże, turkusowe wody oceanu i płytkie, błękitne laguny. Na miłośników kolarstwa górskiego czeka z kolei zapierająca dech w piersiach jazda klifami czy zjazdy single trackami aż nad sam ocean.

2. Czeka Cię świetna zabawa i solidna porcja treningu

Oczywiście priorytetem jest dla nas to, abyś z zajęć wyniósł jak najwięcej – nauczył się prawidłowej techniki, podszkolił umiejętności, przeskoczył na kolejny poziom wtajemniczenia. Nasze grupy to jednak przede wszystkim zgrana ekipa pasjonatów, która z przyjemnością spędza razem czas, nie tylko na treningu, ale i po nim.

3. Treningi są dopasowane do Twojego poziomu

Jadąc z nami na Costa Caparica, nie musisz się martwić, że treningi okażą się dla Ciebie zbyt wymagające czy – przeciwnie – będziesz się na nich nudzić. Na każdy wyjazd zbieramy grupę o podobnym poziomie umiejętności. I najważniejsze – działamy razem: pomagamy sobie, motywujemy się wzajemnie, dzielimy się dobrą energią.

4. Trenujesz w najlepszych miejscówkach

Nasi trenerzy wybrzeże Costa Caparica znają jak własną kieszeń. Wiemy, że ulubionym miejscem amatorów surfowania jest plaża Praia do Guincho, znana m.in. z filmu o agencie 007, a na plaży Praia das Terras da Costa Sul znajduje się słynny Bar da Ponte. Możesz mieć zatem pewność, że będziesz trenować na najlepszych plażach i jeździć swoim MTB po najciekawszych trasach.

5. Masz, co zwiedzać

Zaledwie 16 km od Costa Caparica znajduje się stolica Portugalii. Pomiędzy kolejnymi zajęciami można zatem wybrać się na zwiedzanie Lizbony, która zachwyca nie tylko zabytkami architektonicznymi (kościół św. Rocha, wieża Belem) czy muzeami (Calouste Gulbenkian z bogatymi zbiorami sztuki antycznej, Muzeum Narodowe Płytek Azulejos), ale też licznymi punktami widokowymi czy znajdującym się na terenie Parku Narodów Oceanarium.

Plaże z certyfikatem Błękitnej Flagi

Plażami w Costa Caparica nie sposób się nie zachwycić. Są szerokie, piaszczyste i ciągną się na długość 30 km. Wiele z nich może pochwalić się certyfikatem Błękitnej Flagi. Co ważne, w zależności od preferencji można wybrać plaże spokojne, niemal puste, idealne do uprawiania sportów, jak również te położone bliżej centrum i bardziej zatłoczone, tętniące muzyką i kuszące zimnymi drinkami.

7. Zawsze masz pogodę

Bajeczna pogoda panuje w Costa Caparica niemal przez cały rok. W lecie temperatury przekraczają 30 stopni, ale upały skutecznie łagodzi bryza morska.

8. Poznajesz magiczne zakątki

W Costa Caparica nie brakuje miejsc nietuzinkowych. Na klifie wznoszącym się nad plażą w 1558 roku wybudowano wspaniałe opactwo. Niedaleko znajduje się Cabo da Roca: najdalej wysunięty na zachód punkt lądu stałego Europy. Klif o wysokości 140 metrów leży na terenie malowniczego Parku Narodowego Sintra. Do Sintry warto wybrać się również dla niezwykłych zabytków, do których należą Pałac Pena, Pałac Narodowy, zamek Maurów i gotycka posiadłość Quinta da Regaleira.

Opis miejsca

Costa Caparica, położona ok. 30 minut drogi samochodem od Lizbony, to miejsce stworzone dla osób szukających pięknych, a zarazem spokojnych plaż oraz dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych. Pokochają ją zarówno miłośnicy surfingu czy kitesurfingu, jak również MTB.

Oferta Costa Caparica nie kończy się jednak na znakomitej bazie dla pasjonatów sportu. Położona nieopodal Lizbona to gwarancja, że czas pomiędzy kolejnymi treningami zostanie wypełniony zwiedzaniem najsłynniejszych portugalskich zabytków.

TERMINY I TEMATYKA WYJAZDÓW JUŻ WKRÓTCE

Na bajecznych plażach Costa Caparica szkolimy pasjonatów różnych sportów, m.in. surferów, kitesurferów i fanów MTB. Choć „szkolimy” to tak naprawdę niewłaściwe słowo. Na portugalskim wybrzeżu przeżywamy bowiem najlepszą przygodę życia: poznajemy, jak smakuje adrenalina, uczymy się ujarzmiać fale i strome, dzikie klify, sprawdzamy swoje możliwości i granice. Po prostu pielęgnujemy naszą wspólną miłość do sportu. I zapraszamy Cię do przeżycia tej wyjątkowej przygody razem z nami!

Jesteś zainteresowany wyjazdem do Costa Caparica? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania. Być może zainspirujesz nas do szytego na miarę wyjazdu dla Ciebi i Twoich znajomych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

GO4RIDE - więcej niż nauka!

Wybierz szkolenie, które Cię interesuje, a my zadbamy o to, by było profesjonalne, bezpieczne i niezapomniane!

Dogodne terminy

Jesteśmy elastyczni i dopasujemy się do Twoich możliwości czasowych.

Ciekawe miejsca

Wybieramy miejscówki, gwarantujące Ci bezpieczną i efektywną naukę.

Oszczędność pieniędzy

W GO4RIDE jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Sprawdź nas!