Włochy: Livigno zima 2018

8 powodów, dla których warto z nami jechać do Livigno

1. Niezapomniane przeżycia

Livigno znane jest przede wszystkim jako jeden z czołowych europejskich ośrodków narciarskich. Do dawnej włoskiej wioski warto zajrzeć, by przeżyć prawdziwą zimową przygodę na nartach czy snowboardzie. Gwarantujemy, że to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tych aktywności.

2. Trening i dobra zabawa

Oczywiście priorytetem jest dla nas to, abyś z zajęć wyniósł jak najwięcej – nauczył się prawidłowej techniki, podszkolił umiejętności, przeskoczył na kolejny poziom wtajemniczenia. Nasze grupy to jednak przede wszystkim zgrana ekipa pasjonatów, która z przyjemnością spędza razem czas, nie tylko na treningu, ale i po nim.

3. Treningi dopasujemy do Twoich umiejętności

Jadąc z nami do Livigno, nie musisz się martwić, że treningi okażą się dla Ciebie zbyt wymagające czy – przeciwnie – będziesz się na nich nudzić. Na każdy wyjazd zbieramy grupę o podobnym poziomie umiejętności. I najważniejsze – działamy razem: pomagamy sobie, motywujemy się wzajemnie, dzielimy się dobrą energią.

4. Masz zagwarantowane świetne warunki do jazdy

Livigno może się pochwalić znakomitymi warunkami do jazdy na nartach czy desce. Wyjątkowy mikroklimat (zimny i suchy zarazem) sprawia, że śnieg utrzymuje się tam bardzo długo, bo aż do połowy maja. Co więcej, stoki są nasłonecznione nawet w krótkie zimowe dni. Nic dziwnego, że rejon ten nazywany bywa włoskim Tybetem.

5. Znajdziesz trasę idealną dla siebie

Riderzy do dyspozycji mają 78 tras zjazdowych (łatwych, średnich, trudnych) o łącznej długości 115 km. Fani biegów narciarskich również nie mogą narzekać. Przygotowane dla nich trasy o łącznej długości 40 km biegną wzdłuż malowniczej rzeki Spol. Stosunkowo płaskie, nisko położone stoki znakomicie nadają się do nauki jazdy. Trasy w partiach wyższych oferują z kolei znakomite warunki dla narciarzy średniozaawansowanych. Zaawansowani riderzy adrenalinę poczują na świetnych terenach do freeride'u.

6. Zrobisz najtańsze zakupy

Livigno przyciąga nie tylko narciarzy czy snowboardzistów, ale też miłośniczki i miłośników zakupów. Powód? Miejscowość należy do strefy bezcłowej, dzięki czemu ceny są tu naprawdę atrakcyjne i można stąd wyjechać z bagażem dwukrotnie większym.

7. Zaszalejesz w snowparku

Livigno przyciąga fanów deski nie tylko świetnie przygotowanymi trasami i rozbudowaną infrastrukturą, ale też snowparkiem Mottolino Snow Arena. Znajduje się tam slalom dla najmłodszych narciarzy oraz 60 przeszkód różnej wielkości dla mniej i bardziej doświadczonych fanów snowboardu.

8. Spróbujesz czegoś zupełnie nowego

Jeśli marzysz o tym, by w Livigno spróbować czegoś całkowicie nowego, z pewnością będziesz mieć ku temu okazję. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by pomiędzy lekcjami jazdy założyć rakiety śnieżne i udać się w dłuższą wędrówkę, spróbować przejażdżki skuterem śnieżnym lub psimi zaprzęgami czy wspiąć się na zamarznięty wodospad.

Opis miejsca

Livigno to jeden z najchętniej wybieranych włoskich ośrodków narciarskich. Powód? Wystarczy przytoczyć liczby: prawie 80 tras o łącznej długości 115 km, 40 km tras biegowych, ponad 30 wyciągów, ok. 150 dni sezonowych i dwa świetnie przygotowane snowparki. W takich warunkach nie można się nudzić!

Jeszcze 50 lat temu Livigno było sielską, niemalże odciętą od świata wioską. Wybudowanie tunelu pod Alpami sprawiło, że miejscowość zamieniła się w tętniący życiem, bogaty w atrakcje ośrodek narciarski. Niezwykły klimat tamtego miejsca nadal unosi się jednak nad stokami. Niska, drewniana zabudowa, malownicza, 14-kilometrowa dolina, w jakiej leży Livigno, sąsiadująca ze szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina tworzą niezwykły zimowy obrazek.

TERMINY I TEMATYKA WYJAZDÓW JUŻ WKRÓTCE

Kiedy stoi się u podnóża malowniczych zboczy w Livigno, każda sekunda, w której nie ma się na stopach butów narciarskich czy snowboardowych, wydaje się zmarnowana. Jesteśmy przekonani, że podczas naszych obozów również doświadczycie tego uczucia i poczujecie zew przygody!

Każdego dnia będziemy Ci zdradzać tajniki uprawiania sportu, uczyć prawidłowej techniki, pokazywać przydatne triki. Podczas treningów z Go4Ride odkryjesz w sobie miłość do zimowych aktywności lub nabędziesz umiejętności, które uczynią z Ciebie mistrza stoków. Co jednak najważniejsze, poznasz smak adrenaliny, odkryjesz w sobie żyłkę do przygód i przekonasz się, że pasja zbliża ludzi i rodzi przyjaźnie na całe życie.

Jesteś zainteresowany wyjazdem do Livigno? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania. Być może zainspirujesz nas do szytego na miarę wyjazdu dla Ciebi i Twoich znajomych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

GO4RIDE - więcej niż nauka!

Wybierz szkolenie, które Cię interesuje, a my zadbamy o to, by było profesjonalne, bezpieczne i niezapomniane!

Dogodne terminy

Jesteśmy elastyczni i dopasujemy się do Twoich możliwości czasowych.

Ciekawe miejsca

Wybieramy miejscówki, gwarantujące Ci bezpieczną i efektywną naukę.

Oszczędność pieniędzy

W GO4RIDE jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Sprawdź nas!