Włochy: Passo del Tonale zima 2018

8 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO Z NAMI JECHAĆ DO Passo del Tonale

1. Niezapomniane przeżycia

Passo del Tonale znane jest przede wszystkim jako jeden z czołowych europejskich ośrodków narciarskich. Do dawnej włoskiej wioski warto zajrzeć, by przeżyć prawdziwą zimową przygodę na nartach czy snowboardzie. Gwarantujemy, że to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tych aktywności.

2. Trening i zabawa

Oczywiście priorytetem jest dla nas to, abyś z zajęć wyniósł jak najwięcej – nauczył się prawidłowej techniki, podszkolił umiejętności, przeskoczył na kolejny poziom wtajemniczenia. Nasze grupy to jednak przede wszystkim zgrana ekipa pasjonatów, która z przyjemnością spędza razem czas, nie tylko na treningu, ale i po nim.

3. Treningi dopasujemy do Twoich umiejętności

Jadąc z nami do Passo del Tonale, nie musisz się martwić, że treningi okażą się dla Ciebie zbyt wymagające czy – przeciwnie – będziesz się na nich nudzić. Na każdy wyjazd zbieramy grupę o podobnym poziomie umiejętności. I najważniejsze – działamy razem: pomagamy sobie, motywujemy się wzajemnie, dzielimy się dobrą energią.

4. Masz zagwarantowane świetne warunki do jazdy

Passo Tonale to najwyżej położona stacja narciarska doliny Val di Sole, nazywanej Doliną Słońca. Nie jest to nazwa przypadkowa. Większość stoków w ośrodku ma południową wystawę, a duża ilość słońca towarzysząca zjeżdżającym sprawia, że nawet w mroźne dni jest stosunkowo ciepło. Dolina Słońca może się również pochwalić najobfitszymi opadami śniegu w Alpach.

5. Znajdziesz trasę idealną dla siebie

Passo del Tonale oferuje 41 tras zjazdowych o łącznej długości 61 km. Dominują trasy łatwe (ok. 10 km) i średnie (ok. 40 km), do tego dość szerokie i o niewielkim nachyleniu, które znakomicie nadają się zarówno do nauki jazdy, jak i szlifowania umiejętności. Całości dopełniają trasy biegowe o długości 21 km.

6. Zmierzysz się z jedną z najdłuższych nartostrada

Rodzice należący do grupy zaawansowanych narciarzy w czasie, gdy ich pociechy będą uczestniczyły w zajęciach grupowych, mogą udać się na północny stok. Na wytrawnych narciarzy czeka tam prawdziwa gratka: nartostrada Paradiso. Co w niej niezwykłego? Jest jedną z najdłuższych w całych Alpach i kończy się naprawdę stromym odcinkiem.

7. Pojeździsz na nartach praktycznie przez cały rok

Położony na wysokości 3 000 m lodowiec Presena sprawia, że znakomite warunki do uprawiania jazdy na nartach czy desce w Passo del Tonale panują niemal przez cały rok.

8. Zachwycisz się widokami

Choć sama zabudowa w Passo del Tonale jest raczej funkcjonalna, widoki, jakie oferuje, są naprawdę malownicze. Dolina Słońca, do której należy stacja, leży bowiem u podnóża masywów Adamello, Grupy Brenta i Ortler.

Opis miejsca

Położone w północnych Włoszech, na granicy prowincji Brescia i Trydent, Passo del Tonale to idealne miejsce dla adeptów narciarstwa. Rodzice, którzy chcą, by ich dziecko nauczyło się jeździć na nartach lub desce, a sami myślą o doszlifowaniu własnych umiejętności, znajdą tu idealne warunki. W Passo del Tonale nie brak bowiem łatwych, szerokich i słonecznych stoków oraz wielu sportowych i poza sportowych atrakcji, które wypełnią każdą wolną chwilę.

By w pełni odkryć magię Passo del Tonale, trzeba je odwiedzić nie tylko w okresie zimowym, ale i letnim. Wysokogórskie szlaki zabezpieczone linami, pełne tybetańskich kładek i mostów, to dla miłośników górskich wędrówek prawdziwa gratka.

TERMINY I TEMATYKA WYJAZDÓW JUŻ WKRÓTCE

W Passo del Tonale organizujemy przede wszystkim obozy dla rodzin z dziećmi. Spędzony wspólnie czas to znakomita okazja do tego, by zdobyć cenne umiejętności, wzmocnić rodzinne więzi, odkryć wspólną pasję. Podczas zajęć dla dzieci rodzice mogą sprawdzić się na bardziej wymagających stokach i poczuć odrobinę adrenaliny.

Jesteś zainteresowany wyjazdem do Passo del Tonale? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania. Być może zainspirujesz nas do szytego na miarę wyjazdu dla Ciebi i Twoich znajomych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

GO4RIDE - więcej niż nauka!

Wybierz szkolenie, które Cię interesuje, a my zadbamy o to, by było profesjonalne, bezpieczne i niezapomniane!

Dogodne terminy

Jesteśmy elastyczni i dopasujemy się do Twoich możliwości czasowych.

Ciekawe miejsca

Wybieramy miejscówki, gwarantujące Ci bezpieczną i efektywną naukę.

Oszczędność pieniędzy

W GO4RIDE jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną. Sprawdź nas!